AKTUALNOŚCI

17.04.2024

Wsparcie dla ciepłownictwa Ukrainy

Szanowni Państwo,
Członkowie Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Energetyki Ukrainy zwróciło się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska z prośbą o rozważenie możliwości udzielenie pomocy w rekonstrukcji zniszczonych przez Rosję elektrociepłowni na Ukrainie. Pismo w tej sprawie w załączeniu.


W konsekwencji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwróciło się do organizacji energetycznych z prośbą o rozpropagowanie tejże informacji wśród swoich członków.

W odpowiedzi na ten apel Zarząd Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie zwraca się do wszystkich Państwa z apelem o przeanalizowanie swoich możliwości wsparcia ciepłownictwa Ukrainy poprzez przekazanie nieodpłatne będących na stanie, technicznie sprawnych ale wycofanych z eksploatacji urządzeń (instalacji, armatury).

Wszelkie informacje na temat możliwych do przekazania elementów infrastruktury ciepłowniczej prosimy kierować na adres mailowy: bi.warszawa@igcp.pl pisząc w tytule wiadomości: Pomoc dla Ukrainy.

Przekazując te informacje prosimy podać: Rodzaj urządzenia (instalacji, armatury), jego parametry techniczne i eksploatacyjne i wszelkie informacje o przydatności, oraz ilość.

  IGCP przekaże otrzymane informacje do odpowiednich organów Ukrainy.

Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie.

Zarząd IGCP  

Pliki do pobrania
Pismo Ministerstwa Energii Ukrainy do sektora energetycznego
(229 KB)
16.05.2024

Opinia ws. możliwości odłączenia od systemu efektywnego energetycznie

Jeden z członków Izby zwrócił się z prośbą o opinię w sprawie interpretacji zapisów ustawy o zmianie ustawy o OZE, które określają okoliczności odłączenia odbiorcy od sieci, która nie jest elementem efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego.…

30.04.2024

Rozmowy w KPRM na temat priorytetów prezydencji Polski w Radzie UE

9 czerwca br. odbędą się wybory europejskie, a w wakacje nowo wybrany Parlament Europejski zacznie pracę nad składem nowej Komisji, która powinna objąć urząd pod koniec br. Równolegle, w poszczególnych Dyrekcjach Generalnych, trwają prace nad…