AKTUALNOŚCI

Praca Zespołu MKiŚ ds. biomasy

W dniu 5 sierpnia br., w trybie telekonferencji odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. dostępności biomasy, pracującej w ramach specjalnego Zespołu MKiŚ ds. zwiększenia wykorzystania biomasy w energetyce i ciepłownictwie. Na spotkaniu zapoznano się między innymi z potencjałem biomasy możliwej do importowania z Ameryki Północnej. Znaczną część spotkania zajęła dyskusja na temat mechanizmów ograniczających działanie rynku biomasy leśnej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.

Posiedzenie Grup roboczych ws. biogazu

W dniach 1 i 2 sierpnia odbyły się zdalnie posiedzenia Grup roboczych działających w ramach porozumienia biogazowego. Dotyczyły one między innymi potencjalnego ukształtowania mechanizmów ETS dedykowanego dla obszaru biogazu. W posiedzeniach uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.

Ciepłownicze pożegnanie

Z wielkim niedowierzaniem oraz w poczuciu wielkiego smutku przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w dniu 27 lipca 2022 r. Pana Andrzeja Chmieleckiego wraz z żoną Danutą. Andrzej Chmielecki – wieloletni Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Konin Sp. z o.o. – był  jednym z twórców samorządu ciepłowników – Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Współtwórca początków naszego samorządu ciepłowniczego – Krajowej Rady Energetyki Cieplnej Był wielkim animatorem działań w sektorze ciepłowniczym zarówno w sferze technicznej jak i organizacyjnej. Jego duch jednoczenia środowiska przełożył się na jego aktywne uczestnictwo w tworzeniu Izby Gospodarczej „Energetyka Cieplna”, w której był członkiem Rady i Prezydium Rady…

SEC Sp. z o.o. w Szczecinie szuka pracownika

Szczecińska Energetyka Cieplna poszukuje specjalisty ds. regulacji

Posiedzenie Grupy Roboczej ds. dostępności biomasy

W dniu 20 lipca br. w trybie zdalnym odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. dostępności biomasy dla sektora energetycznego. Grupa ta pracuje w ramach powołanego przez MKiŚ Zespołu ds. zwiększenia wykorzystania biomasy w energetyce i ciepłownictwie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele IGCP.

WIĘCEJ