Problem działania systemu „białych certyfikatów” w roku 2019 był przedmiotem spotkania wiceprezesa Bogusława Regulskiego z kierownictwem Departamentu Efektywności Energetycznej i Kogeneracji Urzędu Regulacji Energetyki, które odbyło się w dniu 8 marca br. Obecnie środowisko przedsiębiorstw ciepłowniczych zwraca uwagę na sprawność mechanizmów wynikających z ustawy o efektywności energetycznej oraz ich wpływ na działanie przedsiębiorstw. Z kontaktów Zarządu Izby z członkami Izby wynika, że jednym z ważnych obszarów wątpliwości jest sposób realizacji celu poprawy efektywności energetycznej w 2019 r z wykorzystaniem opłaty zastępczej. Kluczem do rozwiązania jest „udokumentowanie niemożności pozyskania świadectw efektywności energetycznej na giełdzie lub ich cena wyższa od opłaty zastępczej”. Przedstawiciele URE stwierdzili, że w obecnym stanie prawnym potwierdzeniem możliwości wykorzystania zapisów art. 11 ust 3 ustawy o efektywności energetycznej jest składanie zleceń na KAŻDEJ sesji!!.
W dniu 17 czerwca br., w siedzibie IGCP odbyło się spotkanie ekspertów Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie w trakcie którego omówiono koncepcję zazielenienia ciepła systemowego w latach 2021-30. Problem zwiększenia udziału…
Problem ochrony najuboższych przed zmianami cen energii był przedmiotem rozmowy wiceprezesa Bogusława Regulskiego z kierownictwem Departamentu Ciepłownictwa MKiŚ. Przedstawiony do konsultacji społecznej projekt ustawy w sprawie rekompensat za wzrost cen energii obejmuje jedynie energię elektryczną,…