W związku z toczącym się procesem konsultacji projektu zmiany ustawy o podatku od nieruchomości, Izba wystosowała do Ministerstwa Finansów uwagi w tym zakresie. W swojej opinii IGCP wskazała, że sektor ciepłowniczy charakteryzuje się znaczącym potencjałem budynków i budowli, które są związane z działalnością ciepłowniczą, a jednocześnie mogą stanowić, lub stanowią, podstawę do regulowania zobowiązań podatkowych z tytułu PON. Mając na uwadze, że dostarczanie ciepła obywatelom jest jednym z najważniejszych elementów codziennego ich życia, a koszt jego dostawy stanowi również znaczącą pozycję w budżetach gospodarstw domowych, IGCP zwróciła stanowcza uwagę na fakt, że proponowane podejście do PON spowoduje znaczący wzrost kosztów dostarczania ciepła, co w konfrontacji z jednoczesną koniecznością wspierania odbiorców ciepła, realizowanego w ramach obecnej polityki Rządu, wywoła paradoksalnie zwiększenie zapotrzebowania na środki z budżetu Państwa.
W dniu 27 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej odbyło się XXVI Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Klubu Kogeneracji „Kogen Polska”. Podczas spotkania m.in. dokonano zmian w liczebności składu Rady Zarządzającej oraz wybrano dwóch nowych jej członków.…
W dniu 24 czerwca br. w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona przyszłości sektora ciepłowniczego widziana oczami elektroenergetyków, pod hasłem: „Ciepłownictwo i energetyka w jednym systemie – integracja, transformacja, przyszłość”. Organizatorem wydarzenia była Energa Operator SA…