AKTUALNOŚCI

28.07.2021

Spotkanie w MKiŚ

W dniu 23 lipca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie w sprawie gospodarki odpadami. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Stanu Jacek Ozdoba, Jakub Bator V-ce Przewodniczący CEWEP – Konfederacji Europejskich Zakładów Odzysku Energii z Odpadów,  Dariusz Matlak – Prezes  Zarządu  Polska Izba Gospodarki Odpadami, Jerzy Zając – Członek Zarządu Krajowa Izba Gospodarki Odpadami oraz Jacek Szymczak Prezes IGCP. Podczas spotkania (które było kontynuacją pierwszego z dnia 26 kwietnia br.) ponownie rozmawiano o możliwości zapewnienia współfinansowania ITPO ze środków publicznych. Prezes Szymczak zaproponował działania na poziomie UE w kierunku prawnego zrównania ciepła z odpadów z ciepłem odpadowym, wykorzystywanym w sektorze ciepłownictwa systemowego (w nawiązaniu również do aktualnego FITfor55, m.in. w kontekście projektowanej zmiany definicji efektywnego systemu ciepłowniczego). Minister Ozdoba podjął decyzję o kontynuowaniu tego typu działań i zobowiązał się do zorganizowania kolejnego spotkaniu w możliwie najbliższym terminie.

25.06.2026

Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów ciepłownictwie

W dniu 15 czerwca br., w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się seminarium na temat perspektyw wykorzystania w ciepłownictwie paliw z odpadów (czyli tzw. RDF).  Organizatorami tego wydarzenia byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Politechnika Łódzka Wydział…

25.06.2026

Święto ZEC Sp. z o.o. w Wałczu

Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu odbyły się w dniu 19 czerwca br. Uroczysta Gala z tej okazji zgromadziła licznych gości, w tym Burmistrza Miasta, reprezentację lokalnego środowiska samorządowego i biznesowego,…