W dniu 23 lipca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie w sprawie gospodarki odpadami. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Stanu Jacek Ozdoba, Jakub Bator V-ce Przewodniczący CEWEP – Konfederacji Europejskich Zakładów Odzysku Energii z Odpadów, Dariusz Matlak – Prezes Zarządu Polska Izba Gospodarki Odpadami, Jerzy Zając – Członek Zarządu Krajowa Izba Gospodarki Odpadami oraz Jacek Szymczak Prezes IGCP. Podczas spotkania (które było kontynuacją pierwszego z dnia 26 kwietnia br.) ponownie rozmawiano o możliwości zapewnienia współfinansowania ITPO ze środków publicznych. Prezes Szymczak zaproponował działania na poziomie UE w kierunku prawnego zrównania ciepła z odpadów z ciepłem odpadowym, wykorzystywanym w sektorze ciepłownictwa systemowego (w nawiązaniu również do aktualnego FITfor55, m.in. w kontekście projektowanej zmiany definicji efektywnego systemu ciepłowniczego). Minister Ozdoba podjął decyzję o kontynuowaniu tego typu działań i zobowiązał się do zorganizowania kolejnego spotkaniu w możliwie najbliższym terminie.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



