W dniu 15 czerwca br., w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się seminarium na temat perspektyw wykorzystania w ciepłownictwie paliw z odpadów (czyli tzw. RDF). Organizatorami tego wydarzenia byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Politechnika Łódzka Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Instytut Paliw i Energii oraz Związek Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy. W trakcie spotkania przedstawiona została prezentacja dotycząca uwarunkowań formalno-prawnych, rynkowych i technicznych związanych z potencjalnym współspalaniem odpadów w instalacjach ciepłowniczych. Przedstawiono również wyniki pracy badawczej zrealizowanej przy współpracy z ZEC Pabianice, dotyczącej wpływu współspalania RDF na środowisko. W seminarium uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.
Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu odbyły się w dniu 19 czerwca br. Uroczysta Gala z tej okazji zgromadziła licznych gości, w tym Burmistrza Miasta, reprezentację lokalnego środowiska samorządowego i biznesowego,…
W dniu 18 czerwca br. w Gdyni odbyły się uroczystości obchodów jubileuszu 40 – lecia firmy UNISOFT – wieloletniego Partnera IGCP. Firma UNISOFT tworzy oprogramowanie wspomagające między innymi zarządzanie przedsiębiorstwami ciepłowniczymi. Jest też znana w…



