AKTUALNOŚCI

31.08.2022

Spotkanie w IGG

W dniu 22 sierpnia w siedzibie Izby Gospodarczej Gazownictwa odbyło się spotkanie Prezesa IGCP z Wiceprezesem PGNiG (który jest także Prezesem IGG), Prezesem oraz Wiceprezesem PGNiG OD i Panią Dyrektor IGG.
Głównym przedmiotem rozmów była propozycja nowych kontraktów gazowych dla naszych przedsiębiorstw, w których m.in. zapisano comiesięczne zmiany cen gazu.
Prezes IGCP przedstawił aktualny model taryfowy dla ciepła, w którym tego typu rozliczenia (bez zastosowania specjalnych rozwiązań) są niemożliwe do stosowania.
W wyniku dyskusji Prezes IGG przyjął zaproszenie na spotkanie (m.in. w tej sprawie, ponieważ dyskutowano również o konieczności zmian rozporządzenia taryfowe w zakresie par. 13.6, czyli rozwiązań taryfowych dla kogeneracji), które IGCP zobowiązała się zorganizować z Prezesem URE.

27.05.2023

Konferencja Tauron Ciepło

W dniach 15-16 maja br. w Szczawnicy, odbyła się cykliczna już po raz dziesiąty konferencja zorganizowana przez Tauron Ciepło, która jest dedykowana ich kluczowym odbiorcom ciepła. W konferencji, w której wzięło udział Kierownictwo firmy Tauron…

27.05.2023

XXVI Gazterm

W dniach 15-17 maja br., tradycyjnie w Międzyzdrojach, odbyła się XXVI edycja konferencji Gazterm, której tematem przewodnim był Nowy globalny porządek energetyczny. Szczególnie w kontekście sytuacji na rynku gazu. Ważnym elementem programu były kwestie wykorzystania…