W dniu 23 lipca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie w sprawie gospodarki odpadami. W spotkaniu wzięli udział Sekretarz Stanu Jacek Ozdoba, Jakub Bator V-ce Przewodniczący CEWEP – Konfederacji Europejskich Zakładów Odzysku Energii z Odpadów, Dariusz Matlak – Prezes Zarządu Polska Izba Gospodarki Odpadami, Jerzy Zając – Członek Zarządu Krajowa Izba Gospodarki Odpadami oraz Jacek Szymczak Prezes IGCP. Podczas spotkania (które było kontynuacją pierwszego z dnia 26 kwietnia br.) ponownie rozmawiano o możliwości zapewnienia współfinansowania ITPO ze środków publicznych. Prezes Szymczak zaproponował działania na poziomie UE w kierunku prawnego zrównania ciepła z odpadów z ciepłem odpadowym, wykorzystywanym w sektorze ciepłownictwa systemowego (w nawiązaniu również do aktualnego FITfor55, m.in. w kontekście projektowanej zmiany definicji efektywnego systemu ciepłowniczego). Minister Ozdoba podjął decyzję o kontynuowaniu tego typu działań i zobowiązał się do zorganizowania kolejnego spotkaniu w możliwie najbliższym terminie.
W dniu 15 czerwca br., w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się seminarium na temat perspektyw wykorzystania w ciepłownictwie paliw z odpadów (czyli tzw. RDF). Organizatorami tego wydarzenia byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Politechnika Łódzka Wydział…
Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu odbyły się w dniu 19 czerwca br. Uroczysta Gala z tej okazji zgromadziła licznych gości, w tym Burmistrza Miasta, reprezentację lokalnego środowiska samorządowego i biznesowego,…



