AKTUALNOŚCI

10.09.2024

Prekonsultacje KPEiK

W dniu 6 września br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło pierwsze informacje na temat  Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu – bardzo ważnego dokumentu strategicznego wyznaczającego kierunki transformacji energetycznej naszego kraju w kontekście unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. Były to swoiste „prekonsultacje” gdyż informacje te obejmowały, jak na razie, sferę ogólną kierunków działań. Spotkanie otworzyła Ministra Klimatu i Środowiska pani Paulina Hennig-Kloska podkreślając w swoim wystąpienia wagę tego dokumentu dla sukcesu transformacji szeroko rozumianego sektora energetycznego. Obecna na spotkaniu Ministra Przemysłu pani Marzena Czarnecka podkreśliła  wagę przyszłej energetyki dla losów polskiego przemysłu i całej krajowej gospodarki. Pełen wachlarz informacji na temat ogólnego zarysu KPEiK przedstawiła Wiceministra Klimatu i Środowiska pani Urszula Zielińska. Uczestnicy spotkania, reprezentujący bardzo szerokie gremiów zainteresowanych obszarów zainteresowanych transformację, mieli następnie okazję do zadawania pytań, które obejmowały: społeczne aspekty i sprawiedliwą transformację, bezpieczeństwo energetyczne oraz rozwój OZE i poprawę efektywności energetycznej. Ze strony IGCP w spotkaniu uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.

25.06.2026

Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów ciepłownictwie

W dniu 15 czerwca br., w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się seminarium na temat perspektyw wykorzystania w ciepłownictwie paliw z odpadów (czyli tzw. RDF).  Organizatorami tego wydarzenia byli: Krajowa Izba Gospodarcza, Politechnika Łódzka Wydział…

25.06.2026

Święto ZEC Sp. z o.o. w Wałczu

Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu odbyły się w dniu 19 czerwca br. Uroczysta Gala z tej okazji zgromadziła licznych gości, w tym Burmistrza Miasta, reprezentację lokalnego środowiska samorządowego i biznesowego,…