AKTUALNOŚCI

07.09.2022

Współpraca IGCP z ciepłownikami z Ukrainy

W dniu 31 sierpnia br., w trybie zdalnym, odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie z przedstawicielami ukraińskiego ciepłownictwa. Spotkanie to jest zaczynem potencjalnej współpracy pomiędzy obydwoma środowiskami mającej na celu wsparcie tego sektora w Ukrainie w działaniach na rzecz dostosowania do oczekiwań europejskich w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Ze strony polskiej w telekonferencji uczestniczyli: Zarząd Izby, Przewodniczący Rady Izby – prezes PGEEC pan Przemysław Kołodziejak, pani Małgorzata Niestępska – prezes PEC Ciechanów oraz pan Paweł Orlof – prezes Veolia Energia Warszawa. Strona polska przedstawiła kilka prezentacji dotyczących mechanizmów polityki klimatyczno-energetycznej UE, sposobów na transformację sektora widzianych z poziomu różnej wielkości i własności podmiotów ciepłowniczych. Uczestnicy z obydwu stron podkreślili wolę dalszej współpracy w tym zakresie. Dla przypomnienia: uruchomiliśmy platformę komunikacji w sprawie pomocy materialnej dla ciepłownictwa w Ukrainie. Informacje na stronie Izby.

10.05.2026

Spotkanie robocze ws. benchmarków w systemie ETS

W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…

10.05.2026

Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…