AKTUALNOŚCI

03.01.2024

Spotkanie z kierownictwem MKiŚ

W dniu 29 grudnia 2023 roku w Gnieźnie  odbyło się spotkanie przedstawicieli sektora ciepłowniczego z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Celem spotkania, którego gospodarzem było  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, było omówienie kwestii, przed którymi staje nasz sektor w kontekście bieżącej działalności jak również konieczności transformacji. Kilkugodzinna merytoryczna dyskusja pozwoliła na zdefiniowanie najistotniejszych wyzwań dla sektora oraz określenie naszego samorządu gospodarczego jako partnera przy ich realizacji.

  W spotkaniu ze strony MKiŚ wzięli udział: Pani Minister Paulina Hennig-Kloska, Pani Wiceminister Urszula Zielińska, Pan Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa Grzegorz Tobolczyk oraz Pan Dyrektor Gabinetu Politycznego. Izbę reprezentowali Panowie: Przewodniczący Rady IGCP Cezary Arciszewski, Prezes Zarządu IGCP Jacek Szymczak, Wiceprezes Zarządu IGCP Bogusław Regulski, Prezes PEC Gniezno Jarosław Grobelny oraz Prezes MPEC Konin Sławomir Lorek.

  Spotkanie minister Pauliny Hennig-Kloski z przedstawicielami Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie odbyło się w piątkowe popołudnie w Stolicy Experymentu przy ulicy Słowackiego w Gnieźnie. Celem spotkania było omówienie najważniejszych wyzwań dla polskiego sektora ciepłowniczego, który odpowiedzialny jest za zapewnienie komfortu cieplnego dla ponad połowy mieszkańców Polski.

  Link do informacji na stronie MKiŚ

10.05.2026

Spotkanie robocze ws. benchmarków w systemie ETS

W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…

10.05.2026

Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…