W dniu 29 grudnia 2023 roku w Gnieźnie odbyło się spotkanie przedstawicieli sektora ciepłowniczego z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Celem spotkania, którego gospodarzem było Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie, było omówienie kwestii, przed którymi staje nasz sektor w kontekście bieżącej działalności jak również konieczności transformacji. Kilkugodzinna merytoryczna dyskusja pozwoliła na zdefiniowanie najistotniejszych wyzwań dla sektora oraz określenie naszego samorządu gospodarczego jako partnera przy ich realizacji.
W spotkaniu ze strony MKiŚ wzięli udział: Pani Minister Paulina Hennig-Kloska, Pani Wiceminister Urszula Zielińska, Pan Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa Grzegorz Tobolczyk oraz Pan Dyrektor Gabinetu Politycznego. Izbę reprezentowali Panowie: Przewodniczący Rady IGCP Cezary Arciszewski, Prezes Zarządu IGCP Jacek Szymczak, Wiceprezes Zarządu IGCP Bogusław Regulski, Prezes PEC Gniezno Jarosław Grobelny oraz Prezes MPEC Konin Sławomir Lorek.
Spotkanie minister Pauliny Hennig-Kloski z przedstawicielami Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie odbyło się w piątkowe popołudnie w Stolicy Experymentu przy ulicy Słowackiego w Gnieźnie. Celem spotkania było omówienie najważniejszych wyzwań dla polskiego sektora ciepłowniczego, który odpowiedzialny jest za zapewnienie komfortu cieplnego dla ponad połowy mieszkańców Polski.
Link do informacji na stronie MKiŚ
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



