AKTUALNOŚCI

06.07.2022

Spotkanie z delegacją JCOAL

W dniu 1 lipca br., w siedzibie Izby odbyło się spotkanie przedstawicieli japońskiej instytucji wspierającej transformację sektora wykorzystania węgla w energetyce JCOAL z wiceprezesem Bogusławem Regulskim.
Przedmiotem rozmów było podsumowanie działań JCOAL na obszarze Polski w zakresie doradztwa w zakresie przygotowania i potencjalnej realizacji inwestycji zmierzającej do modernizacji istniejących jednostek węglowych w ciepłownictwie systemowym.
W ocenie delegacji japońskiej program realizowany w Polsce przez JCOAL spełnił pokładane w nim oczekiwania.
Dla kilku podmiotów ciepłowniczych rysuje się szansa na skuteczne zrealizowanie inwestycji w zakresie transformacji posiadanych jednostek wytwórczych z wykorzystaniem wiedzy i techniki z Japonii.

04.04.2024

Efektywne spotkania z Energopomiarem

„Energopomiar” Sp. z o.o. – Partner IGCP – zaprasza do udziału w bezpłatnych webinarach z cyklu „Efektywne spotkania z Energopomiarem”. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://energopomiar.com/efektywne-spotkania-z-energopomiarem/   Najbliższe webinary: 11.04.2024 - Zdolność spółki do zarządzania…

03.04.2024

Jak „przyjąć” Plan Neutralności Klimatycznej?

W związku z wdrażaniem regulacji znowelizowanej Dyrektywy ETS, w której znalazło się rozwiązanie dla sektora ciepłowniczego w postaci przydziału dodatkowych, darmowych uprawnień do emisji uwarunkowanych „przyjęciem” do dnia 1 maja 2024 roku Planu Neutralności Klimatycznej…