AKTUALNOŚCI

06.07.2022

Spotkanie z delegacją JCOAL

W dniu 1 lipca br., w siedzibie Izby odbyło się spotkanie przedstawicieli japońskiej instytucji wspierającej transformację sektora wykorzystania węgla w energetyce JCOAL z wiceprezesem Bogusławem Regulskim.
Przedmiotem rozmów było podsumowanie działań JCOAL na obszarze Polski w zakresie doradztwa w zakresie przygotowania i potencjalnej realizacji inwestycji zmierzającej do modernizacji istniejących jednostek węglowych w ciepłownictwie systemowym.
W ocenie delegacji japońskiej program realizowany w Polsce przez JCOAL spełnił pokładane w nim oczekiwania.
Dla kilku podmiotów ciepłowniczych rysuje się szansa na skuteczne zrealizowanie inwestycji w zakresie transformacji posiadanych jednostek wytwórczych z wykorzystaniem wiedzy i techniki z Japonii.

27.05.2023

Konferencja Tauron Ciepło

W dniach 15-16 maja br. w Szczawnicy, odbyła się cykliczna już po raz dziesiąty konferencja zorganizowana przez Tauron Ciepło, która jest dedykowana ich kluczowym odbiorcom ciepła. W konferencji, w której wzięło udział Kierownictwo firmy Tauron…

27.05.2023

XXVI Gazterm

W dniach 15-17 maja br., tradycyjnie w Międzyzdrojach, odbyła się XXVI edycja konferencji Gazterm, której tematem przewodnim był Nowy globalny porządek energetyczny. Szczególnie w kontekście sytuacji na rynku gazu. Ważnym elementem programu były kwestie wykorzystania…