W dniu 19 października br., w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie przedstawicieli branży odpadowej i ciepłowniczej na temat możliwości działań na poziomie europejskim na rzecz uwzględnienia w taksonomii wsparcia dla budowy instalacji odzysku energii z odpadów komunalnych (inaczej ITPOK). W spotkaniu wziął udział Podsekretarza Stanu w MKiŚ Adam Guibourge-Czetwertyński. W trakcie dyskusji omówione zostały możliwości działań na rzecz zmiany dotychczasowego podejścia Komisji Europejskiej do problemu budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów w ramach systemu gospodarki odpadami w reżimie GOZ, które w ocenie IGCP są instalacjami odzysku energii, co mogłoby doprowadzić do uznania ciepła z takich instalacji jako ciepło odpadowe. IGCP reprezentował wiceprezes Bogusław Regulski.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



