AKTUALNOŚCI

21.09.2022

Spotkanie konsultacyjne w sprawie rekompensat

W dniu 21 września odbyło się spotkanie konsultacyjne z członkami IGCP w sprawie uwarunkowań działalności przedsiębiorstw ciepłowniczych pod rządami ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

W Dziale Baza wiedzy w zakładce Informacje i opinie prawne – dostępnej po zalogowaniu – zamieściliśmy  prezentację przygotowaną przez współpracującą z IGCP Kancelarię oraz poglądowy arkusz Excell, będący  naszą interpretacją idei ustawy dla sprawdzenia cen w przedsiębiorstwach pod kątem stosowania rekompensat.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z deklaracją MKiŚ, ministerstwo przedstawi arkusz rekomendowany do zastosowania w ramach realizacji przepisów ustawy.

27.05.2023

Konferencja Tauron Ciepło

W dniach 15-16 maja br. w Szczawnicy, odbyła się cykliczna już po raz dziesiąty konferencja zorganizowana przez Tauron Ciepło, która jest dedykowana ich kluczowym odbiorcom ciepła. W konferencji, w której wzięło udział Kierownictwo firmy Tauron…

27.05.2023

XXVI Gazterm

W dniach 15-17 maja br., tradycyjnie w Międzyzdrojach, odbyła się XXVI edycja konferencji Gazterm, której tematem przewodnim był Nowy globalny porządek energetyczny. Szczególnie w kontekście sytuacji na rynku gazu. Ważnym elementem programu były kwestie wykorzystania…