AKTUALNOŚCI

21.09.2022

Spotkanie konsultacyjne w sprawie rekompensat

W dniu 21 września odbyło się spotkanie konsultacyjne z członkami IGCP w sprawie uwarunkowań działalności przedsiębiorstw ciepłowniczych pod rządami ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

W Dziale Baza wiedzy w zakładce Informacje i opinie prawne – dostępnej po zalogowaniu – zamieściliśmy  prezentację przygotowaną przez współpracującą z IGCP Kancelarię oraz poglądowy arkusz Excell, będący  naszą interpretacją idei ustawy dla sprawdzenia cen w przedsiębiorstwach pod kątem stosowania rekompensat.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z deklaracją MKiŚ, ministerstwo przedstawi arkusz rekomendowany do zastosowania w ramach realizacji przepisów ustawy.

30.11.2021

Instrukcja w zakresie ustalenia obowiązku składania deklaracji kwartalnych w podatku akcyzowym

W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony członków IGCP w kwestii podatku akcyzowego w ciepłownictwie informujemy, że na stronie www.igcp.pl w Dziale Baza wiedzy w zakładce Informacje i opinie prawne - dostępnej dla członków Izby…

17.11.2021

Spotkanie w sprawie odpadów

10.11 – w trybie online – odbyło się spotkanie prezesa Jacka Szymczaka z prezesami Państwowej Izby Gospodarki Odpadami, Krajowej Izby Gospodarki Odpadami i ABRYS. Tematyka spotkania to skoordynowanie działań na poziomie krajowym w celu przywrócenia…