Dnia 19 listopada br. przedstawiciele Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie przebywali w Brukseli w celu omówienia bieżących spraw w obszarze działań unijnych związanych z funkcjonowaniem sektora ciepłowniczego.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Parlamencie Europejskim i miało charakter roboczego seminarium. Zorganizowane zostało przez PGE S.A. oraz GAZSYSTEM S.A. pod auspicjami prof. Jerzego Buzka i zatytułowane było „Długoterminowa strategia osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku: jak regiony wschodniej Europy mogą zrealizować ten cel w efektywny kosztów sposób”.
Drugie spotkanie odbyło się z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji (DG COMP), która prowadzi obecnie postępowanie w sprawie pomocy publicznej dla pięciu przedsiębiorstw ciepłowniczych z regionu podkarpackiego.
W dniach 22-23 maja w Warszawie odbyły się nieformalne negocjacje z przedstawicielami Komisji Europejskiej w ramach II spotkania – Polityka spójności 2021-2027. Drugiego dnia dwa bloki tematyczne były bezpośrednio poświęcone ciepłownictwu: Zielone/ekologiczne ciepło oraz efektywność…
W związku z zapytaniami docierającymi do nas od członków lzby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie dotyczącymi: zobowiązania nałożonego na operatorów sieci przesyłowych i dystrybucyjnych mocą przepisu art. 2c ust.1, w związku z art. 2b ust.1 pkt 3…