Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie organizują 22 listopada br. konferencję online „Solarne sieci ciepłownicze w Polsce i w Niemczech”. Konferencja jest organizowana na zlecenie Niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Klimatu. Celem konferencji jest przedstawienie i porównanie jak wyglądają rynki ciepłownicze i stosowane w sektorze technologie oze – głównie solarne w obu krajach. Podczas konferencji firmy niemieckie zaprezentują też najnowsze technologie solarne stosowane w sektorze ciepłowniczym. Konferencja ma charakter non-profit i jest bezpłatna dla szerokiego grona odbiorców.
W załączeniu Program konferencji
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



