Jak ważna w kontekście wyzwań dla ciepłownictwa jest komunikacja z otoczeniem – rozmawialiśmy podczas konferencji „Rynek Ciepła Systemowego”, zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Lublinie przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Tematem przewodnim był zrównoważony rozwój ciepła systemowego i korzyści płynące z uczestnictwa w Programie Promocji Ciepła Systemowego. Przykłady skutecznych rozwiązań w obliczu kryzysu energetycznego z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w Programie zaprezentowała Teresa Stępniak-Romanek z LPEC Lublin. Spotkanie zwieńczyła debata z udziałem przedstawicieli firm dostawców ciepła systemowego na temat komunikacji i marketingu w kontekście rozwoju firmy – czyli jak współdziałać, by czerpać najwięcej korzyści. Konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” to cykliczne spotkanie przedstawicieli polskiego sektora ciepłowniczego, które już po raz dwunasty zorganizowała Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Wydarzenie umożliwiło debatę przedstawicieli rynku ciepłowniczego w związku z wyzwaniami stojącymi przed branżą w obliczu transformacji energetycznej. Spotkanie rozpoczęły warsztaty „Zaprojektuj ciepło systemowe na nowo”, podczas których uczestnicy stworzyli swoistą „mapę drogową” dla ciepłownictwa. Tegoroczne spotkanie zdominował jednak temat regulacji sektora ciepłowniczego oraz debata z udziałem przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki.
W dniu 24 marca br. odbyło się zdalne spotkanie przedstawicieli organizacji energetycznych, którego przedmiotem była kwestia regulacji prawnych dotyczących tzw. „podatku minimalnego”. Sprawa opodatkowania tym podatkiem podmiotów prowadzących działalność taryfowaną w obszarze szeroko pojętej energetyki,…
W dniu 21 marca br., w siedzibie MKiŚ odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli IGCP i PTEZ z Departamentem Ciepłownictwa, którego przedmiotem było omówienie założeń do koniecznej do zrealizowania nowelizacji ustawy o rekompensatach w zakresie rozliczenia…