Jak ważna w kontekście wyzwań dla ciepłownictwa jest komunikacja z otoczeniem – rozmawialiśmy podczas konferencji „Rynek Ciepła Systemowego”, zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Lublinie przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Tematem przewodnim był zrównoważony rozwój ciepła systemowego i korzyści płynące z uczestnictwa w Programie Promocji Ciepła Systemowego. Przykłady skutecznych rozwiązań w obliczu kryzysu energetycznego z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w Programie zaprezentowała Teresa Stępniak-Romanek z LPEC Lublin. Spotkanie zwieńczyła debata z udziałem przedstawicieli firm dostawców ciepła systemowego na temat komunikacji i marketingu w kontekście rozwoju firmy – czyli jak współdziałać, by czerpać najwięcej korzyści. Konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” to cykliczne spotkanie przedstawicieli polskiego sektora ciepłowniczego, które już po raz dwunasty zorganizowała Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Wydarzenie umożliwiło debatę przedstawicieli rynku ciepłowniczego w związku z wyzwaniami stojącymi przed branżą w obliczu transformacji energetycznej. Spotkanie rozpoczęły warsztaty „Zaprojektuj ciepło systemowe na nowo”, podczas których uczestnicy stworzyli swoistą „mapę drogową” dla ciepłownictwa. Tegoroczne spotkanie zdominował jednak temat regulacji sektora ciepłowniczego oraz debata z udziałem przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki.
W dniu 27 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej odbyło się XXVI Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Klubu Kogeneracji „Kogen Polska”. Podczas spotkania m.in. dokonano zmian w liczebności składu Rady Zarządzającej oraz wybrano dwóch nowych jej członków.…
W dniu 24 czerwca br. w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona przyszłości sektora ciepłowniczego widziana oczami elektroenergetyków, pod hasłem: „Ciepłownictwo i energetyka w jednym systemie – integracja, transformacja, przyszłość”. Organizatorem wydarzenia była Energa Operator SA…