AKTUALNOŚCI

29.03.2023

Pożegnanie

Z przykrością informujemy, że 23 marca 2023 r. odszedł na wieczny spoczynek wielki przyjaciel i dobry duch sektora ciepłowniczego – Profesor Krzysztof Wojdyga.

Wieloletni nauczyciel akademicki. Przez wiele lat pełnił funkcje dziekana wydziałów Politechniki Warszawskiej: Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska; Wydziału Inżynierii Środowiska.  

Prowadził zajęcia z sieci ciepłowniczych, ciepłownictwa i materiałoznawstwa. W pracy badawczej zajmował się takimi zagadnieniami jak: racjonalizacja pracy systemów ciepłowniczych (źródła ciepła, sieci ciepłownicze, węzły ciepłownicze oraz instalacje wewnętrzne); wzrost efektywności energetycznej obiektów budowlanych i przemysłowych oraz instalacji technologicznych w przemyśle, a także planowanie energetyczne na szczeblu krajowym i lokalnym oraz planowanie rozwoju przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Pełnił funkcję wicedyrektora Uczelnianego Centrum Badawczego Energetyki i Ochrony Środowiska PW.

Członek Sekcji Ciepłownictwa i Klimatyzacji Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN w kadencji 2012-2014.

Dla wielu osób był przykładem dobrego człowieka, dla nas był przede wszystkim wspaniałym mentorem, od którego mogliśmy się wiele nauczyć.

06.06.2023

Power to Heat – zielona energia dla miasta Hajnówka

5 czerwca Przedstawiciel Regionalnego Oddziału Północno-Wschodniego IGCP  Zbigniew Gołębiewski uczestniczył w konferencji ciepłowniczej "Power to Heat – zielona energia dla miasta Hajnówka". Spotkanie zorganizowało Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Konferencja odbyła się w Hotelu Mercure w…

06.06.2023

Spotkanie w MF ws. podatku minimalnego

W dniu 31 maja br., w Ministerstwie Finansów, odbyło się spotkanie w sprawie podatku minimalnego. W spotkaniu uczestniczył Bogusław Regulski Wiceprezes Zarządu IGCP. Uczestnicy spotkania prowadzonego przez dyr. Jarosława Szatańskiego przedstawili uwarunkowania prawne i biznesowe…