AKTUALNOŚCI

31.08.2022

Pomoc techniczna dla ciepłowników w Ukrainie

Od wielu miesięcy trwa batalia Ukrainy o swoją niepodległość. Niesie ze sobą bardzo wiele tragicznych skutków. Cierpi społeczeństwo, postępują straty gospodarcze. Ważnym elementem dla bezpieczeństwa społecznego jest dostęp do usług komunalnych. W tym przede wszystkim ciepła. Przedsiębiorstwa ciepłownicze w Ukrainie na co dzień walczą o utrzymanie sprawności infrastruktury ciepłowniczej.

  Możemy im w tym również pomóc.

  Potrzebne są elementy infrastruktury takie jak: armatura sieciowa i instalacyjna kołnierzowa lub spawana (kulowa, zasuwy, kurki) , ale też gwintowana, o różnych średnicach (od 50 – 800 mm) sprzęt naprawczy (zestawy spawalnicze itp.), agregaty prądotwórcze (5 – 100 kW), pompy odwadniające. Zapewne jeszcze szereg innych rzeczy przyda się ciepłownikom w Ukrainie.

  Informacje o swoich możliwościach wsparcia technicznego prosimy przekazać:  Jurij Żerlicyn mail: pro100j@ukr.net  , tel. +48 786 411 861, który koordynuje kwestie pomocy technicznej w zakresie gospodarki komunalnej.

  Deklaracje w zakresie takiego wsparcia można przesyłać również na nasz adres: ro.polwsch@igcp.org.pl       Liczymy na Waszą ciepłowniczą solidarność.    

Pliki do pobrania
Ekspertyza w zakresie działań pomocowych
(317 KB)
16.05.2024

Opinia ws. możliwości odłączenia od systemu efektywnego energetycznie

Jeden z członków Izby zwrócił się z prośbą o opinię w sprawie interpretacji zapisów ustawy o zmianie ustawy o OZE, które określają okoliczności odłączenia odbiorcy od sieci, która nie jest elementem efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego.…

30.04.2024

Rozmowy w KPRM na temat priorytetów prezydencji Polski w Radzie UE

9 czerwca br. odbędą się wybory europejskie, a w wakacje nowo wybrany Parlament Europejski zacznie pracę nad składem nowej Komisji, która powinna objąć urząd pod koniec br. Równolegle, w poszczególnych Dyrekcjach Generalnych, trwają prace nad…