AKTUALNOŚCI

31.08.2022

Pomoc techniczna dla ciepłowników w Ukrainie

Od wielu miesięcy trwa batalia Ukrainy o swoją niepodległość. Niesie ze sobą bardzo wiele tragicznych skutków. Cierpi społeczeństwo, postępują straty gospodarcze. Ważnym elementem dla bezpieczeństwa społecznego jest dostęp do usług komunalnych. W tym przede wszystkim ciepła. Przedsiębiorstwa ciepłownicze w Ukrainie na co dzień walczą o utrzymanie sprawności infrastruktury ciepłowniczej.

  Możemy im w tym również pomóc.

  Potrzebne są elementy infrastruktury takie jak: armatura sieciowa i instalacyjna kołnierzowa lub spawana (kulowa, zasuwy, kurki) , ale też gwintowana, o różnych średnicach (od 50 – 800 mm) sprzęt naprawczy (zestawy spawalnicze itp.), agregaty prądotwórcze (5 – 100 kW), pompy odwadniające. Zapewne jeszcze szereg innych rzeczy przyda się ciepłownikom w Ukrainie.

  Informacje o swoich możliwościach wsparcia technicznego prosimy przekazać:  Jurij Żerlicyn mail: pro100j@ukr.net  , tel. +48 786 411 861, który koordynuje kwestie pomocy technicznej w zakresie gospodarki komunalnej.

  Deklaracje w zakresie takiego wsparcia można przesyłać również na nasz adres: ro.polwsch@igcp.org.pl       Liczymy na Waszą ciepłowniczą solidarność.    

Pliki do pobrania
Ekspertyza w zakresie działań pomocowych
(317 KB)
17.01.2023

Śniadanie prasowe w NFOŚiGW

11 stycznia br. w NFOŚiGW Prezes Zarządu IGCP Jacek Szymczak uczestniczył w śniadaniu prasowym, w trakcie którego przedstawione zostało podsumowanie naboru wniosków w ramach programu priorytetowego „Racjonalna gospodarka odpadami”, części 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na…

28.12.2022

Spotkanie branżowe ws. paliw z odpadów

W dniu 20 grudnia br., w siedzibie Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie odbyło się spotkanie kierownictw trzech organizacji branżowych sektora energetycznego: TGPE, PTEZ i IGCP z przedstawicielami Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy. Przedmiotem spotkania…