AKTUALNOŚCI

31.08.2022

Pomoc techniczna dla ciepłowników w Ukrainie

Od wielu miesięcy trwa batalia Ukrainy o swoją niepodległość. Niesie ze sobą bardzo wiele tragicznych skutków. Cierpi społeczeństwo, postępują straty gospodarcze. Ważnym elementem dla bezpieczeństwa społecznego jest dostęp do usług komunalnych. W tym przede wszystkim ciepła. Przedsiębiorstwa ciepłownicze w Ukrainie na co dzień walczą o utrzymanie sprawności infrastruktury ciepłowniczej.

  Możemy im w tym również pomóc.

  Potrzebne są elementy infrastruktury takie jak: armatura sieciowa i instalacyjna kołnierzowa lub spawana (kulowa, zasuwy, kurki) , ale też gwintowana, o różnych średnicach (od 50 – 800 mm) sprzęt naprawczy (zestawy spawalnicze itp.), agregaty prądotwórcze (5 – 100 kW), pompy odwadniające. Zapewne jeszcze szereg innych rzeczy przyda się ciepłownikom w Ukrainie.

  Informacje o swoich możliwościach wsparcia technicznego prosimy przekazać:  Jurij Żerlicyn mail: pro100j@ukr.net  , tel. +48 786 411 861, który koordynuje kwestie pomocy technicznej w zakresie gospodarki komunalnej.

  Deklaracje w zakresie takiego wsparcia można przesyłać również na nasz adres: ro.polwsch@igcp.org.pl       Liczymy na Waszą ciepłowniczą solidarność.    

Pliki do pobrania
Ekspertyza w zakresie działań pomocowych
(317 KB)
04.04.2019

Konferencja na temat lokalnych systemów energetycznych

W dniach 28-29 marca br.  odbyła się ogólnopolska konferencja: „Lokalne bezpieczeństwo energetyczne – mini-strefy gospodarcze”, której organizatorem było Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie. Jednym z patronów instytucjonalnej tej konferencji był IGCP. Organizatorzy i Partnerzy tego wydarzenia…

04.04.2019

Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie

W dniach 11-12 marca br., w Arłamowie odbyła się konferencja zorganizowana przez magazyn Biomasa pod hasłem Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie. Tematyka tego spotkania dotyczyła między innymi: zmian na rynku energetyki cieplnej, wykorzystania biomasy…