AKTUALNOŚCI

14.03.2023

Oszczędność w każdym stopniu

"Dzięki edukacji na Państwa profilu wypracowałam nadpłatę w wysokości 660 złotych. Wystarczyło skręcić grzejniki na 3, reagować na temperaturę na zewnątrz i przed wyjazdami, i to się stało samo" – płyną do nas podziękowania od naszych sympatyków w social mediach. Tegoroczna odsłona kampanii 20 stopni pokazała, że wielu użytkowników ciepła ceni nasze internetowe porady i stosuje się do nich na co dzień. Kampania przyczyniła się do ograniczenia zużycia ciepła i niższych rachunków w okresie, kiedy podwyżki cen są palącym tematem. Internauci podkreślają, że ograniczenie temperatury ma dobry wpływ nie tylko na zużycie ciepła, ale też na nasze zdrowie i środowisko naturalne, a kryzys – wbrew pozorom – dodatkowo zmotywował do nauki rozsądnego gospodarowania ciepłem. Od lutego przybyło na naszym profilu 20stopni.pl niemal dwa tysiące obserwujących – to jednocześnie dwa tysiące więcej świadomych użytkowników ciepła! Taki efekt mogliśmy osiągnąć dzięki wspólnym działaniom w ramach kampanii "Oszczędność w każdym stopniu", która przez cały luty toczyła się w social mediach.   

20.02.2024

Problem z ustaleniem ceny energii elektrycznej dla potrzeb dokonywania odpisów na Fundusz Wypłaty Różnicy Cen

Jeden z członków IGCP zwrócił się z wnioskiem o ustosunkowanie się do sytuacji wynikającej z różnej interpretacji ( URE versus Zarządca Rozliczeń SA) problemu ustalenia pojęcia „średnia ważona cena rynkowa sprzedaży energii elektrycznej”. Wartość tej…

20.02.2024

Kolejne posiedzenie Forum Ekspertów NBP

W dniu 13 lutego br. odbyło się kolejne posiedzenie Forum Ekspertów NBP dotyczące sytuacji na rynkach energii elektrycznej, gazu i ciepła. W spotkaniu wziął udział wiceprezes Bogusław Regulski.