AKTUALNOŚCI

23.02.2022

Odwrócone wysłuchanie publiczne ws. FENiKS

W dniu 16 lutego br., w trybie telekonferencji. odbyło się odwrócone wysłuchanie publiczne na temat projektowanych w nowej perspektywie finansowej w ramach Funduszy Europejskich na Energię, Klimat i Środowisko mechanizmów wsparcia inwestycyjnego. FEnEKIS  zawiera miedzy innymi ścieżki wsparcia dla ciepłownictwa i energetyki. Kluczowe obszary to efektywność energetyczna, wzrost udziału OZE. W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczestników. Ze strony IGCP wiceprezes Bogusław Regulski.

22.10.2020

Nawiązanie współpracy z Lewiatanem

W dniu 15 tego października br. Zarząd IGCP spotkał się w trybie telekonferencji z Prezydentem Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Celem spotkania było omówienie zasad współpracy pomiędzy organizacjami w zakresie transformacji sektora ciepłowniczego w Polsce.

27.06.2019

Lekcje Ciepła wyróżnione przez Komisję Europejską

18 czerwca w Brukseli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu European Union Sustainable Energy Award 2019. W finałowej dwunastce znalazły się "Lekcje ciepła", realizowane przez dostawców ciepła systemowego. To jedyna polska inicjatywa  na…