AKTUALNOŚCI

12.09.2023

Laury Ciepłownictwa 2023

W dniu 5 września br. Komisja Wnioskująca – pod kierownictwem Przewodniczącego Pana Bogusława Regulskiego – zakończyła prace nad wytypowaniem kandydatów do dorocznej nagrody IGCP Laur Ciepłownictwa w kategorii „Laur dla wiodącego przedsiębiorstwa ciepłowniczego”.

Jej członkowie, po zapoznaniu się z wynikami prekwalifikacji, przeprowadzonej na podstawie danych zawartych w systemie dhbenchmarking.pl oraz pozyskaniu informacji uzupełniających, zgodnie z Regulaminem Nagrody, przeprowadzili głosowanie, którego wynikiem są nominacje w dwóch kategoriach wielkościowych przedsiębiorstw ciepłowniczych.

  10 września podczas posiedzenia Kapituły Laurów Ciepłownictwa – pod kierownictwem Przewodniczącego Kapituły Pana Jacka Szymczaka – z propozycji Komisji Wnioskującej wybrani zostali Laureaci tegorocznego Lauru. 
 
W roku bieżącym Kapituła Laurów przyznała nagrody w kategoriach: 

 
Laur Honorowyprof. Janusz Lewandowski – ITC PW.


LAUR w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych":

    - sprzedaż ciepła poniżej 200 tys. GJ:
Z uwagi na to, że w kategorii przedsiębiorstw o sprzedaży poniżej 200 000 GJ w ankiecie uczestniczyło mniej niż wymagana liczba podmiotów, w kategorii tej – w roku bieżącym – nie  była przeprowadzana kwalifikacja.

sprzedaż ciepła w granicach 200 001 – 1 000 000 GJPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki

Nominację do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej GEOTERMIA PODHALAŃSKA S.A. Szaflary oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gniezno.
 
 – sprzedaż ciepła powyżej 1 000 000 GJ –  Veolia Energia Poznań S.A. w Poznaniu

Nominację do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Kraków oraz Enea Ciepło Sp. z o.o. Białystok.

Nagrodą Dąb Ciepłownictwa Kapituła postanowiła uhonorować Ryszarda Malinowskiego.

Laureatem nagrody Firma Pełna Ciepła – Programu Promocji Ciepła Systemowego – w roku bieżącym uhonorowana została Miejska Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Koszalinie.

Nagrodą specjalną z okazji 25-lecia Spółki została uhonorowana Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A


Nagrody zostały wręczone 11 września 2023 r. w trakcie Sesji Inauguracyjnej XXVII Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach.


Laureatom gratulujemy!!! 

Jednocześnie informujemy, że w Dziale Baza wiedzy w zakładce Opracowania branżowe – dostępnej po zalogowaniu – zamieściliśmy informację Laur Ciepłownictwa 2022 – mierniki – miejsce przedsiębiorstw.

13.09.2023

XXVII FCP

W dniach 11 – 13 września 2023 r. w Międzyzdrojach odbyło się XXVII Forum Ciepłowników Polskich, którego hasło przewodnie to „Priorytety ciepłownictwa systemowego”. Forum to największe spotkanie naszej branży organizowane przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.…

11.09.2023

ESCO w ciepłownictwie

W dniu 29 sierpnia, w trybie telekonferencji, z inicjatywy IGCP odbyło się spotkanie robocze w sprawie wykorzystania systemu usług ESCO dla realizacji celów poprawy efektywności energetycznej. Uczestniczący w spotkaniu eksperci IGCP zwrócili szczególną uwagę na…