AKTUALNOŚCI

12.09.2022

Laury Ciepłownictwa 2022

11 września 2022 r. podczas posiedzenia Kapituły Laurów Ciepłownictwa – pod kierownictwem Przewodniczącego Kapituły Pana Jacka Szymczaka – z propozycji Komisji Wnioskującej wybrani zostali Laureaci tegorocznego Lauru.   
W roku bieżącym Kapituła Laurów przyznała nagrody w kategoriach: 
 
Laur Honorowy – w roku bieżącym nagrody nie przyznano.


LAUR w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze – zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych":
  – sprzedaż ciepła poniżej 200 000 GJCiepłownia Sierpc Sp. z o.o.

 
sprzedaż ciepła w granicach 200 001 – 1 000 000 GJPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki Nominację do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie.

 
 – sprzedaż ciepła powyżej 1 000 001 GJ –  Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA Kraków
Nominacje do nagrody w tej kategorii otrzymały również: Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Szczecinie, Veolia Energia Poznań SA w Poznaniu.

 
Zgodnie z postanowieniem Kapituły na posiedzeniu w roku ubiegłym Kapituła postanowiła ponadto wyróżnić nagrodą – Dąb Ciepłownictwa – osobę, która ma bardzo długi staż pracy w ciepłownictwie, olbrzymie doświadczenie i wiedzę, ogólne uznanie środowiska oraz niekoniecznie w swojej pracy zawodowej pełniła funkcje kierownicze.

    Nagrodą Dąb Ciepłownictwa Kapituła postanowiła w tym roku uhonorować Witolda Niesiołowskiego – Doradcę Zarządu RADPOL SA.

    Nagrody zostały wręczone 12 września 2022 r. w trakcie Sesji Inauguracyjnej XXVI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach.

 
Laureatom gratulujemy!!!  

04.04.2019

Spotkanie w MIiR na temat PPP w ciepłownictwie

W dniu 25 lutego br., w Departamencie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Ministerstwa Infrastruktury  i Rozwoju odbyło się spotkanie robocze na temat uwarunkowań sektorowych dotyczących zastosowania mechanizmów partnerstwa publiczno-prywatnego w ciepłownictwie. Gościem spotkania był pan Jerzy Borowiak –…

06.11.2019

Geotermia Mazowiecka S.A.

W dniu 28 października Zarząd IGCP odbył spotkanie w siedzibie spółki  z Prezesem Zarządu Geotermii Mazowieckiej S.A. Podczas spotkania Zarząd IGCP został zapoznany z instalacją geotermalna oraz całym systemem ciepłowniczym. Była to również doskonała okazja…