Witaj

logowanie

AKTUALNOŚCI

07.10.2021

Kongres DISE

W dniach 29-30 września 2021 r. we Wrocławiu odbył się VII Kongres Energetyczny poświęcony kluczowym zagadnieniom dla sektora energii, a dziś już także i klimatu, którego ochrona zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem stała się celem nadrzędnym państw członkowskich UE. Debata kongresowa pozwala na podsumowanie osiągnięć polskiej energetyki w minionym roku oraz identyfikację wyzwań, które powinniśmy podjąć, by stać się liczącym się graczem w światowym „wyścigu” race to zero. Podczas tegorocznej VII edycji Kongresu podjęta została dyskusja wokół sector coupling (integracji sektorów), czyli nowej unijnej strategii koordynacji planowania i eksploatacji systemu energetycznego. Realizacja tej koncepcji jest wielkim wyzwaniem w dążeniu do efektywnej i głębokiej dekarbonizacji europejskiej gospodarki.

  W Kongresie Izbę reprezentował Prezes Zarządu Jacek Szymczak, który czynnie uczestniczył w panelu dyskusyjnym: Transformacja ciepłownictwa. Tematyka panelu to: Systemy efektywne energetycznie – rola kogeneracji; Rola elektrociepłowni w stabilizacji KSE i zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego; Elektryfikacja ciepłownictwa; Zielone ciepło; Wykorzystanie ciepła odpadowego; Technologie magazynowania ciepła; Łączenie sektorów a ciepłownictwo; Sieć ciepłownicza jako źródło elastyczności systemów energetycznych, dynamiczna regulacja i zaawansowana kontrola.

31.03.2021

Działania w ramach Porozumienia Biogazowego

W ubiegłym tygodniu odbyły się posiedzenia Grup Roboczych w ramach Porozumienia Biogazowego. Dotyczyły one kwestii uwzględnienia w systemie ETS mechanizmu „emisji unikniętej” dla biogazu i biometanu. W spotkaniach wziął udział wiceprezes Bogusław Regulski.
04.04.2019

Forum Zmieniamy Polski Przemysł

W dniu 27 lutego odbyła się XIX edycja tytułowego Forum organizowanego przez redakcje Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL. Jak co roku wzięło w niej udział kilkuset uczestników, w tym przedstawiciele  rządu. W dwóch…