AKTUALNOŚCI

24.10.2019

IX Europejski Meeting Gospodarczy

W dniu 17 października br., w Warszawie odbyło się kolejne, już dziewiąte spotkanie przedstawicieli branż przemysłowych i energetycznych w ramach Europejskiego Meetingu Gospodarczego. Tegoroczne motto przewodnie dotyczyło przyszłości węgla w gospodarce naszego kraju, i zostało określone hasłem: Węgla tyle ile trzeba i tak długo jak to konieczne w interesie gospodarki i obywateli. Spotkanie ekspertów z różnych branż przemysłu, energetyki, świata nauki i środowisk strony społecznej zakończono tradycyjnie przyjęciem tzw. Apelu Warszawskiego KIG. W obradach uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.

10.05.2026

Spotkanie robocze ws. benchmarków w systemie ETS

W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…

10.05.2026

Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…