W dniu 7 sierpnia br. w siedzibie NFOŚiGW odbyło się spotkanie przedstawicieli IGCP z grupą roboczą pracującą w Funduszu nad mechanizmami wykorzystania środków w ramach Funduszy Norweskich. Jedną ze ścieżek wsparcia dla ciepłownictwa będą projekty związane z redukcją emisji CO2. Proponowane projekty mogą dotyczyć obszaru modernizacji systemów ciepłowniczych, w tym źródeł ciepła z wykorzystaniem OZE i rozwoju efektywnych systemów ciepłowniczych. Punktem wyjściowym jest sfinansowanie w ramach dotacji maksymalnie kosztów redukcji o wartości 150 Euro za tonę. Zakłada się, że zasady konkursowe będą podobne jak w dotychczasowych programach typu Ciepło powiatowe. Już niedługo NFOŚiGW przeprowadzi kampanię informacyjną w tej sprawie. W spotkaniu wziął udział wiceprezes Bogusław Regulski.
W dniu 24 czerwca br. w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona przyszłości sektora ciepłowniczego widziana oczami elektroenergetyków, pod hasłem: „Ciepłownictwo i energetyka w jednym systemie – integracja, transformacja, przyszłość”. Organizatorem wydarzenia była Energa Operator SA…
W dniu 24 czerwca w Sali plenarnej Senatu odbyło się posiedzenie Komisji Klimatu i Środowiska połączone z Parlamentarnym Zespołem ds. Ciepłownictwa. Porządek obrad obejmował jeden punkt: Strategia transformacji ciepłownictwa do 2040 r. – kierunki…