AKTUALNOŚCI

18.08.2019

Fundusze Norweskie – propozycje dla ciepłownictwa

W dniu 7 sierpnia br. w siedzibie NFOŚiGW odbyło się spotkanie przedstawicieli IGCP z grupą roboczą pracującą w Funduszu nad mechanizmami wykorzystania środków w ramach Funduszy Norweskich. Jedną ze ścieżek wsparcia dla ciepłownictwa będą projekty związane z redukcją emisji CO2. Proponowane projekty mogą dotyczyć obszaru modernizacji systemów ciepłowniczych, w tym źródeł ciepła z wykorzystaniem OZE i rozwoju efektywnych systemów ciepłowniczych. Punktem wyjściowym jest sfinansowanie w ramach dotacji maksymalnie kosztów redukcji o wartości 150 Euro za tonę. Zakłada się, że zasady konkursowe będą podobne jak w dotychczasowych programach typu Ciepło powiatowe. Już niedługo NFOŚiGW przeprowadzi kampanię informacyjną w tej sprawie. W spotkaniu wziął udział wiceprezes Bogusław Regulski.

10.05.2026

Spotkanie robocze ws. benchmarków w systemie ETS

W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…

10.05.2026

Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…