W dniach 2-4 września w Katowicach odbyła się XII-ta edycja Forum. Tym razem w formule hybrydowej. Pomimo nadzwyczajnych warunków w Kongresie bezpośrednio wzięło udział ok. 3 tys. osób, a 6 tys. osób zarejestrowało się, by śledzić jego przebieg online. Jak co roku omawiano kilkadziesiąt zagadnień bardzo ważnych z gospodarczego puntu widzenia, w tym również szeroko rozumianego sektora energetyki. Goście zagraniczni i krajowi ( reprezentujący najwyższe szczeble władzy ), grono panelistów, ekspertów branżowych podejmując dyskusję w ww. obszarach wyznacza i informuje o trendach ponad krajowych, które zawsze muszą być brane pod uwagę w działalności poszczególnych grup zawodowych jak również samych przedsiębiorstw. W Kongresie wziął również udział Prezes IGCP i uczestniczył w panelu Stop smog.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



