AKTUALNOŚCI

04.08.2022

Ciepłownicze pożegnanie

Andrzej ChmieleckiZ wielkim niedowierzaniem oraz w poczuciu wielkiego smutku przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w dniu 27 lipca 2022 r. Pana Andrzeja Chmieleckiego wraz z żoną Danutą.

Andrzej Chmielecki – wieloletni Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Konin Sp. z o.o. – był  jednym z twórców samorządu ciepłowników – Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Współtwórca początków naszego samorządu ciepłowniczego – Krajowej Rady Energetyki Cieplnej

Był wielkim animatorem działań w sektorze ciepłowniczym zarówno w sferze technicznej jak i organizacyjnej. Jego duch jednoczenia środowiska przełożył się na jego aktywne uczestnictwo w tworzeniu Izby Gospodarczej „Energetyka Cieplna”, w której był członkiem Rady i Prezydium Rady w latach 1995 – 1998, tj. do czasu przekształcenia w Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.

W tym czasie pełnił również funkcję Dyrektora Oddziału Regionalnego Izby Gospodarczej „Energetyka Cieplna” we Wrocławiu.

Na forum IGCP działał bardzo aktywnie: był członkiem Rady IGCP – do roku 2005, Dyrektorem Banku Informacji Ciepłownictwa.

Był przyjacielem i serdecznym kolegą dla wielu osób z branży.

Odznaczony przez ciepłowników Honorowym Laurem Ciepłownictwa.

Pożegnaliśmy Andrzeja i jego żonę 6 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00, kościele Św. Wojciecha w Koninie (Morzysław).    

27.05.2023

Konferencja Tauron Ciepło

W dniach 15-16 maja br. w Szczawnicy, odbyła się cykliczna już po raz dziesiąty konferencja zorganizowana przez Tauron Ciepło, która jest dedykowana ich kluczowym odbiorcom ciepła. W konferencji, w której wzięło udział Kierownictwo firmy Tauron…

27.05.2023

XXVI Gazterm

W dniach 15-17 maja br., tradycyjnie w Międzyzdrojach, odbyła się XXVI edycja konferencji Gazterm, której tematem przewodnim był Nowy globalny porządek energetyczny. Szczególnie w kontekście sytuacji na rynku gazu. Ważnym elementem programu były kwestie wykorzystania…