AKTUALNOŚCI

04.08.2022

Ciepłownicze pożegnanie

Andrzej ChmieleckiZ wielkim niedowierzaniem oraz w poczuciu wielkiego smutku przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w dniu 27 lipca 2022 r. Pana Andrzeja Chmieleckiego wraz z żoną Danutą.

Andrzej Chmielecki – wieloletni Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Konin Sp. z o.o. – był  jednym z twórców samorządu ciepłowników – Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Współtwórca początków naszego samorządu ciepłowniczego – Krajowej Rady Energetyki Cieplnej

Był wielkim animatorem działań w sektorze ciepłowniczym zarówno w sferze technicznej jak i organizacyjnej. Jego duch jednoczenia środowiska przełożył się na jego aktywne uczestnictwo w tworzeniu Izby Gospodarczej „Energetyka Cieplna”, w której był członkiem Rady i Prezydium Rady w latach 1995 – 1998, tj. do czasu przekształcenia w Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie.

W tym czasie pełnił również funkcję Dyrektora Oddziału Regionalnego Izby Gospodarczej „Energetyka Cieplna” we Wrocławiu.

Na forum IGCP działał bardzo aktywnie: był członkiem Rady IGCP – do roku 2005, Dyrektorem Banku Informacji Ciepłownictwa.

Był przyjacielem i serdecznym kolegą dla wielu osób z branży.

Odznaczony przez ciepłowników Honorowym Laurem Ciepłownictwa.

Pożegnaliśmy Andrzeja i jego żonę 6 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00, kościele Św. Wojciecha w Koninie (Morzysław).    

04.04.2024

Efektywne spotkania z Energopomiarem

„Energopomiar” Sp. z o.o. – Partner IGCP – zaprasza do udziału w bezpłatnych webinarach z cyklu „Efektywne spotkania z Energopomiarem”. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://energopomiar.com/efektywne-spotkania-z-energopomiarem/   Najbliższe webinary: 11.04.2024 - Zdolność spółki do zarządzania…

03.04.2024

Jak „przyjąć” Plan Neutralności Klimatycznej?

W związku z wdrażaniem regulacji znowelizowanej Dyrektywy ETS, w której znalazło się rozwiązanie dla sektora ciepłowniczego w postaci przydziału dodatkowych, darmowych uprawnień do emisji uwarunkowanych „przyjęciem” do dnia 1 maja 2024 roku Planu Neutralności Klimatycznej…