W dniu 25 lutego br., w Departamencie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju odbyło się spotkanie robocze na temat uwarunkowań sektorowych dotyczących zastosowania mechanizmów partnerstwa publiczno-prywatnego w ciepłownictwie. Gościem spotkania był pan Jerzy Borowiak – były Prezes PEC Kalisz, który omówił historię działań o charakterze inwestycji PPP z czasów działania tego przedsiębiorstwa w ramach umowy dzierżawy systemu ciepłowniczego miasta Kalisza. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Bogusław Regulski.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



