Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 24 września br., ogłosił zmiany w dwóch istotnych dla sektora ciepłowniczego programach: „Ciepłownictwo Powiatowe” oraz „Energia Plus”. Zmiany te są odpowiedzią na postulaty środowisk ciepłowniczych oraz jednostek samorządu terytorialnego, przede wszystkim w zakresie poszerzenia katalogu beneficjentów.
Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie również wnioskowała o takie zmiany, postulując o rozszerzenie grupy potencjalnych beneficjentów w programie „Ciepłownictwo Powiatowe” o wszystkie przedsiębiorstwa ciepłownicze (z udziałem jst), wytwarzające ciepło na cele komunalno-bytowe i zaopatrujące w ciepło systemy lokalne, gminne i powiatowe.
W dniu 24 czerwca br. w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona przyszłości sektora ciepłowniczego widziana oczami elektroenergetyków, pod hasłem: „Ciepłownictwo i energetyka w jednym systemie – integracja, transformacja, przyszłość”. Organizatorem wydarzenia była Energa Operator SA…
W dniu 24 czerwca w Sali plenarnej Senatu odbyło się posiedzenie Komisji Klimatu i Środowiska połączone z Parlamentarnym Zespołem ds. Ciepłownictwa. Porządek obrad obejmował jeden punkt: Strategia transformacji ciepłownictwa do 2040 r. – kierunki…