Problem działania systemu „białych certyfikatów” w roku 2019 był przedmiotem spotkania wiceprezesa Bogusława Regulskiego z kierownictwem Departamentu Efektywności Energetycznej i Kogeneracji Urzędu Regulacji Energetyki, które odbyło się w dniu 8 marca br. Obecnie środowisko przedsiębiorstw ciepłowniczych zwraca uwagę na sprawność mechanizmów wynikających z ustawy o efektywności energetycznej oraz ich wpływ na działanie przedsiębiorstw. Z kontaktów Zarządu Izby z członkami Izby wynika, że jednym z ważnych obszarów wątpliwości jest sposób realizacji celu poprawy efektywności energetycznej w 2019 r z wykorzystaniem opłaty zastępczej. Kluczem do rozwiązania jest „udokumentowanie niemożności pozyskania świadectw efektywności energetycznej na giełdzie lub ich cena wyższa od opłaty zastępczej”. Przedstawiciele URE stwierdzili, że w obecnym stanie prawnym potwierdzeniem możliwości wykorzystania zapisów art. 11 ust 3 ustawy o efektywności energetycznej jest składanie zleceń na KAŻDEJ sesji!!.
28.04 w trybie hybrydowym, odbyło się posiedzenie Rady Izby, ostatnie przed planowanym Walnym Zgromadzeniem. Zarząd przedstawił działalność od ostatniego posiedzenia Rady w lutym br. Przyjęto uchwały i wnioski do Walnego Zgromadzenia w sprawie zatwierdzenia sprawozdań…
W odpowiedzi na zapotrzebowanie członków IGCP w zakresie podatku od nieruchomości, przygotowana została przez kancelarię podatkową Doradca sp. z o.o. ekspertyza podatkowa w zakresie opodatkowania węzłów cieplnych.Ekspertyzę zamieściliśmy w Dziale Baza wiedzy w Zakładce Informacje…