W dniu 10 lipca br. odbyło się spotkanie Zarządu IGCP z przedstawicielem Banku Ochrony Środowiska, w trakcie którego omówione zostały kroki w zakresie zaangażowania się BOŚ w proces wsparcia transformacji sektora ciepłowniczego w naszym kraju. Założeniem inicjatywy BOŚ jest znalezienie narzędzi dla wsparcia transformacji w małych systemach/przedsiębiorstwach ciepłowniczych własności komunalnej. Bank chce przygotować pilotażowy program w zakresie wsparcia fazy wstępnej – koncepcyjnej - zakładanej dla realizacji procesu transformacji, które zawsze są jednym z ważniejszych problemów w przedsiębiorstwach ciepłowniczych. Punktem wyjścia do przygotowania tego programu będzie dedykowana ankieta, która w fazie początkowej będzie prawdopodobnie kolportowana regionalnie w obszarze woj. Pomorskiego.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



