22 stycznia 2026 r. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. W trakcie posiedzenia dyskutowano na temat transformacji ciepłownictwa. „Ciepło systemowe i ciepło w gospodarstwach indywidualnych, środki pomocowe na transformację ciepłownictwa. Informacja na temat Strategii dla ciepłownictwa do 2030 r. z perspektywą do 2040 r.” W posiedzeniu uczestniczył Prezes Jacek Szymczak.
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



