Kampania „W zasięgu ciepła” organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie już trwa i uczestniczy w niej 50 firm członkowskich. W tym roku koncentruje się na wsparciu firm ciepłowniczych w budowaniu wizerunku przedsiębiorstw ciepłowniczych jako konkurencyjnych i nowoczesnych partnerów zapewniających kompleksowe ogrzewanie mieszkańcom miast.
Dla uczestników kampanii opracowane zostały kompletne pakiety materiałów, które ułatwiają pokazanie, że ciepło systemowe to rozwiązanie nowoczesne, bezpieczne i przyjazne środowisku, i pomagają w skutecznym budowaniu relacji z samorządami, zarządcami budynków i mieszkańcami.
To gotowy zestaw narzędzi, który pomaga mówić o zmianach w ciepłownictwie w sposób prosty, atrakcyjny i lokalny. Uczestnicy mogą korzystać z nowych materiałów edukacyjnych, podcastów, grafik i scenariuszy komunikacji, a także metodologii pozwalającej porównać koszty różnych sposobów ogrzewania budynku przygotowanej we współpracy z ekspertami branżowymi, w tym prof. Wojciechem Bujalskim z Politechniki Warszawskiej.
Zachęcamy członków IGCP do wyboru pakietu reklamowego i pełnego wykorzystania potencjału kampanii. To inwestycja w pozytywny wizerunek całego sektora.
Dowiedz się, jak wziąć udział w kampanii https://www.igcp.pl/ppcs
Materiały i szczegóły dostępne są w Strefie Uczestnika oraz na stronie https://wzasieguciepla.pl
W dniu 28 kwietnia br., w trybie on-line odbyło się robocze spotkanie Departamentu Ochrony Powietrza i Negocjacji Klimatycznych MKiŚ z przedstawicielami branż objętych systemem ETS. Przedmiotem spotkania było omówienie propozycji KE w zakresie ustalenia nowych…
W dniach 28 – 30 kwietnia 2026 r., w Zakopanem, odbyło się 33 Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników zorganizowane przez BMP Sp. z o.o. Prezes Jacek Szymczak uczestniczył w debacie „Wizja przyszłości - transformacja systemów…



